MARMARİS - FETHİYE - MARMARİS

1. Gün: MARMARİS
Marmaris Limanı’nda, saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün, servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Marmaris; Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerinde kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris Kalesi’dir. Ayrıca Osmanlılardan kalma bir cami ve sekiz odalı, üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, alçak bir tepe olan Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.

2. Gün: EKİNCİK KÖRFEZİ – DALYAN
Siz kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Yolculuğumuz Ekincik Körfezi’ne doğru seyir ile başlar. Buradan opsiyonlu olarak düzenlenebilen Dalyan turuna katılabilirsiniz. Öğlen yemeğinden sonra ‘Piyade’ diye adlandırılan küçük tekne ile yatımızdan ayrılıp öncelikle Caretta – Caretta ( İztuzu ) Plajı’na gidilir ve yüzme molası verilir. Doğa harikası delta içinden geçilirken Kaya mezarlarını da görerek çamur banyosuna varılır. Son durağımız ise bir balıkçı kasabası olan Dalyan olacaktır ve sonrasında piyade ile tekneye dönülür. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.

3. Gün: ADALI KOY – MANASTIR – TERSANE ADASI
Geçilmesi gereken dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle, diğer günlere nazaran sabah çok erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Körfezi'ne ulaşılır. Sabah kahvaltısı için Adalı Koy’a demirlenir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır Koyu'na gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Cleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Günün sonuna doğru akşam yemeği ve geceleme için Tersane Adası'na demirlenir. Doğal korunaklı bir liman olan bu ada, Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmıştır.

4. Gün: KIZIL ADA – FETHİYE
Sabah kahvaltıdan sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Kızıl Ada’ya demirlenir.
Turun 4. gününde saat 16.00 sularında Fethiye Limanı'na girilir. ‘Mini Tur’ yapmakta olan misafirlerimiz tekneden bu saatten itibaren ayrılabilirler. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu Medeniyetlerin den biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon’un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi manasına gelen kent kâhinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklinde sahil boyunca uzanmaktadır. Dilerseniz şehir merkezini gezebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı'nda yapılacaktır.

5. Gün: GÖCEK ADASI – YASSICA ADALARI
Fethiye’den Mini Tur için yata gelecek konuklar ise tekneye 09.00 ’ a kadar giriş yapmak durumundadır. Birbirinden güzel tabiat harikası adaların arasında seyir ederek nihayetinde Göcek Adası’na demirlenir. Yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra Yassıca Adaları’na hareket edilir ve buranın mükemmel manzarası eşliğinde geceleme yapılır.

6. Gün: BEDRİ RAHMİ – DOMUZ ADASI – AĞA LİMANI
Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyu’na hareket edilir. Bedri Rahmi ilk ''Mavi Yolculuk'' yapan şahsiyetlerden biridir ve ünlü bir Türk ressamıdır. Bedri Rahmi’nin ziyaretinden sonra koya bu isim verilmiştir. Daha sonra yüzme molası için Domuz Adası’na hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na demir atılır.

7. Gün: KUMLUBÜKÜ– CENNET ADASI – MARMARİS
Güne çok erken saatlerde Kumlu Bükü’ ne doğru seyir ile başlanır. Kahvaltı Kumlu Bükü’ nde servis edilir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Cennet Adası’na demirlenir. Cennet Adası, turumuzun yüzme molası için son durağı olacaktır. Geceleme için Marmaris Limanı’na saat 16.00’dan itibaren giriş yapılır. Arzu eden konuklarımız Marmaris'i gezebilir ve Marmaris gece hayatını yaşayabilir.

8. Gün: MARMARİS
Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

MARMARİS - FETHİYE - MARMARİS